Zajímavosti

Co se stane, když vypijete plechovku energetického nápoje?

energeticky_napoj

Co se stane, když vypijete plechovku energetického nápoje?

Odpověď Vás ohromí!

V dnešní době jsou energetické nápoje opravdu velikým hitem. Většina si ale neuvědomuje rizika častého pití těchto nápojů. Obsahují návykové látky (Kofein, Taurin, L-karnitin a dokonce i semínka z Guarany) které jsou brány jako jedna z nejvíce návykových látek.

Jak ale energetický nápoj skutečně funguje na naše tělo?

10 minut = tuto dobu zhruba trvá, než se kofein dostane do vašeho krevního oběhu a začne se vám zvedat tlak – to vysvětluje hlasité bušení srdce.
30 minut = kofein už je do krve plně vstřebaný a játra na to reagují větší absorbcí cukru.
1 hodina = hladina kofeinu klesá a vy se začínáte znovu cítit unavení a deprimovaní. Přichází neukojitelná touha po cukru.
6 hodin = kofeinu ve vašem těle jste se zbavili jen z 50 %. Ve skutečnosti tělu trvá dvakrát déle, než následky energetického drinku odbourá.
12 hodin = Vaše tělo se zcela zbavilo kofeinu. Ale dost to záleží na vašem věku a fyzických vlastnostech. Zároveň ale přichází menší absťák a tělo volá po další dávce.
24 hodin = Tady už přestává veškerá legrace. Z lehké chuti přechází nutnost si okamžitě dát další energeťák. Jste nevrlí, unavení, podráždění. Okamžitě potřebujete další dávku cukru a kofeinu.
Příště, až si budete chtít otevřít další plechovku, zkuste přemýšlet nad tím, zda li máte dostatek pohybu. Pokud ne, zvyšuje se i riziko cukrovky. Zkuste se zamyslet nad svým životním stylem, než bude pozdě.

Existují i zdravější verze energetického nápoje.

Nejoblíbenější

Copyright © 2016 YUH.cz

Nahoru