Zajímavosti

Uvidíte co se stane, když hodíte horký čaj do vzduchu při teplotě -40°C

horky_caj_-40

V mrazivých teplotách, voda a vlhkost ve vzduchu může udělat bláznivé věci. Když fotograf Michael Davies otevřel termosku s čajem svého přítele Markuse a vyhodit čaj do vzduchu při teplotě -40 °C, viděl, jak dramatické to může být: Čaj okamžitě zmrzl do ledového kruhu kolem jeho těla.

Snímek byl pořízen v kanadské Arktidě, na místě, které má asi 2 hodiny slunečního svitu v zimě. Fotograf měl pouze jednu příležitos jedinečnou událost vyfotit. Konečný snimek byl ještě lepší, než doufal – slunce bylo v ideální poloze, obraz byl perfektní,  směs ohně a ledu. Více o tom, jak to udělal čtěte níže.
“Kolem 13 hodiny jsme na mém skútru spolu s kamarádem Markuse jeli 45 minut na vrchol nedaleké hory, kde světlo (což je téměř vždy růžové blízko slunovratu) zasáhne kopce,” napsal Davies.

horky_caj_-40-1

Připravil jsem několik termosek naplněných čajem a začali jsme házet čaj do vzduchu a fotit. Sledoval jsem teplotu, pozoroval bezvětří a plánoval snímký. Dokonce i slunce bylo ve středu ledového kruhu. Bylo to něco, v co jsem doufal, i když to nebylo možné kontrolovat.

horky_caj_-40-2

Nejoblíbenější

Copyright © 2016 YUH.cz

Nahoru